Propozice

Obecná nařízení

 

 

Týmy hrající jako první v daný den mají na starosti postavit síť a týmy hrající jako poslední, mají naopak povinnost síť složit. Všechny týmy si po sobě uklízí PET lahve a jiné věci v okolí hřiště.

Hrací čas

Pondělí

Dolní tělocvična

Začátky utkání (nutné dodržovat!):

1. zápasy   19:30

2. zápasy   20:15

3. zápasy    21:00

 

 

Pokud se tým nedostaví v dostatečném počtu do 5ti minut po plánovaném začátku utkání, dojde ke kontumaci ve prospěch soupeře a odečtení 1 bodu v tabulce základní skupiny!

Přesun zápasů si řeší týmy mezi sebou samostatně (do kopie konverzace přidejte mail HVL volejbal.harcovka@gmail.com) a výsledek dohody poté oznámí mailem pořadateli, který tuto změnu provede na webu (kontakty na jednotlivé týmy jsou uvedeny v sekci Základní skupiny - Seznam týmů).

Přesun zápasu je nutné řešit min. 24 hod před jeho začátkem.

 

Složení týmu

Pro přihlášky platí, že soupiska musí obsahovat alespoň dvě dívky, které musí být vždy na hřišti během zápasu. Pokud tato podmínka nebude splněna, je možnost požádat o hostování dívku z právě nehrajících týmů. Na hřišti musí být vždy právě 6 hráčů! Jiný počet je možný pouze po domluvě mezi týmy.

Pokud se tým nesejde v 6ti hráčích a již není možné zápas odložit, může po domluvě se soupeřem využít hráče z jiného týmu, avšak tuto výpůjčku musí oznámit soupeři před utkáním a on s ní musí souhlasit. Pokud souhlasit nebude bude zápas kontumován v neprospěch týmu s nedostatkem hráčů.

Do konce základní části je také možnost připsat na soupisku další hráče, stále platí startovné 200 Kč/hráč.

 
Rozhodčí

Protože zápasů bude hodně a organizátorů málo, budou právě nehrající týmy figurovat jako rozhodčí nebo spíše jako pozorovatelé, kteří budou rozhodovat sporné momenty zápasu a počítat skóre. V rozpisu zápasů je ke každému zápasu přiřazen tým, který bude působit jako rozhodčí. Tento rozpis rohodčích je závazný a i za jeho porušení mohou přijít určité sankce pro celý tým.

Pokud se tým  nedostaví k zápasů jako rozhodčí podle rozpisu, bude mu v  tabulce odečten 1 bod jako sankce!!!

Pokud se tým nedostaví k zápasu Play-off A nebo B bez předchozí omluvy, budou mu všechny následující zápasy  až do konce HVL kontumovány!

 

Startovné

Startovné 200 kč za hráče platí po celou dobu trvání soutěže (permanentka ASC neplatí). Částku je nutné uhradit před prvním utkáním družstva, nejlépe na schůzce, na které proběhne i losování týmů do skupin a jejíž termín bude upřesněn. Soutěže se mohou zúčastnit pouze studenti TUL (nutné uvést studijní číslo). Nestudenti či absolventi platí startovné 400 kč/ hráč. Přihlášení hráče  do HVL po této schůzce bude možné pouze po individuální konzultaci s pořadatelem soutěže. Pokud za tým nastoupí hráč bez zaplaceného startovného, bude daný zápas kontumován ve prospěch soupeře. Při opakovaných pokusech může dojít k diskvalifikaci týmu z celé HVL bez nároku na vrácení startovného všem hráčům družstva.

 

Herní systém

Turnaj stylem každý s každým.

 

 

Pravidla

Bude se hrát podle nových pravidel volejbalu- https://www.cvf.cz/rozhodci/pravidla/pravidla-volejbalu-2017-2021-2981.html 

 

Další užitěčné odkazy:

Český volejbalový svaz - www.cvf.cz

Evropská volejbalová federace - www.cev.lu

Mezinárodní volejbalová federace - www.fivb.ch

 

Základní část

V základních skupinách se bude hrát na 2 hrané sety do 25 bodů (platí 2 bodový min. rozdíl).

Hodnocení: vítězný set = bod

O pořadí ve skupině rozhodne 1. celkový počet bodů, 2. celkové skóre (rozdíl).

   3. vzájemný zápas

 

Play-off

V Play-off se bude hrát na 2 vítězné sety do 25 bodů (platí 2 bodový min. rozdíl), přičemž 3. rozhodující set se hraje pouze do 15 bodů (výsledek opět o 2). V semifinále a finále se hraje na 3 vítězné sety, přičemž rozhodující 5. set se hraje do 15 bodů (o 2).

 

Play-off B

Budou hrát týmy nepostupující do Play-off A. V nastavbových skupinách E a F se hraje na 2 hrané sety do 25, přičemž výsledek musí být opět o 2 body. Bodování ve skupinách Play-off B je stejné jako v základních skupinách a o pořadí rozhoduje stejný klíč. V zápasech o konečné umístění na 17. - 24. místě se potom hraje na 2 vítězné sety do 25 a případné 3. set do 15 bodů (stále platí 2 bodový rozdíl).